Promotürk Fuarı 2012
Firma İsmi:
Stand No:
Fotoğraflar
İletişim Bilgileri
Ender Gök
Adres: Cafer Sadık Abalıoğlu Bulv. Böceli Mah. No:3 Pınarkent / Denizli
Tel.: 90 258 286 52 48
Fax: 90 258 286 54 41
E-Mail: info@endertekstil.com
Web: www.endertekstil.com
Başkanımızın Açılış Konuşması
İst. Milletvekili Metin Külünk
Fuar Hakkında Değerlendirme
ENDER TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

1970  yılında Hüseyin GÖK tarafından Karahallı – Uşak’ta ham bez üretim, satış ve iplik ticareti ile faaliyete başlayan Ender Tekstil bir aile kuruluşudur. Kuruluş yıllarında dokuma tezgahlarında ham bez üretimi gerçekleştirmiştir. 1994 yılında havlu, bornoz üretim ve satışlarına başlamış olup 2001 yılında birçok dünya ülkesine ihracata yönelik üretim ve satışlar gerçekleştirmeye başlamıştır. 2011 yılı itibari ile iç piyasa markası Ender Home ,ETS  ve yurtdışı markası Ender ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ender Tekstil ‘in üretim gruplarının başlıcaları ; havlu,bornoz,ev tekstili,paspas,bukle giysiler, t-shirt, polo shirt, şapka, bileklik, kese, bar havlusu,golf havlusu,sauna ekipmanları ve plaj havluları,yastık kılıfı, çarşaf ve nevresim takımları, masa örtüsü,peçete,sabahlık ve gecelik, otel tekstil sektörüne yönelik ürünler üretmektedir.

Üretim tesisi yarı entegre bir tesis olup, kendi bünyesinde çözgü, haşıl, dokuma, nakış ve konfeksiyon departmanlarından oluşmaktadır.

Kendi iç bünyesinde 120 ton ( 120.000 kg ) üretim gerçekleştirebilen Ender Tekstil yardımcı kuruluşları ile birlikte 150 ton ( 150.000 kg ) üretim kapasitesine ulaşabilmektedir.

Mevcut ihracat pazarları ; Almanya, Avusturya, İngiltere, İspanya , Japonya, Slovakya, Slovenya ,İsveç ,İsviçre, İtalya, Belçika, Hollanda, Fransa,  Danimarka , Norveç, Finlandiya, Polonya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan ‘dı

Hedef pazarları ise gelişmekte olan ülkelerdir.

Ender Tekstil müşteri memnuniyetini hedef alarak faaliyet gösteren bir kuruluştur. Katalog ve koleksiyon tarzı çalışma yapmanın yanı sıra müşteri talepleri doğrultusunda üretim yapmaktadır. Ender tekstil bilgi ve tecrübesi ile müşterilerine en iyi kalitede ürün ve hizmet vermekle birlikte, kendisini müşteri yerine koyarak üretimin her aşamasına itina göstermektedir. Tamamıyla kendi öz kaynakları ile kendi kendine yetebilen ve banka kredisi kullanmayı benimsemeyen Denizli’deki sayılı kuruluşlardan bir tanesidir.

Ender Tekstil ihracat yaptığı günden bu yana farklı ülkelerde düzenlenen fuarlara katılmaktadır. Ender tekstil için uluslar arası fuarların önemi ; yeni müşteriler edinmek, hazırda bulunan müşteri potansiyelini korumaktır. Aynı zamanda uluslar arası piyasalarda rekabet edebilmenin önemini çok iyi bilmektedir.

Katıldığımız yerli ve yabancı başlıca fuarlar aşağıdaki gibidir.

Heimtextil Frankfurt- Almanya  ( Ocak )  
PSI Düsseldorf – Almanya  ( Ocak )
Anfaş Otel Ekipmanları Antalya ( Ocak )
PSI Amsterdam – Hollanda  ( Ağustos )
Ev tekstil İstanbul ( Mayıs )
Promotürk İstanbul ( Ekim )
Ev tekstil Almata – Kazakistan ( Kasım ) 

Proje 360 Dizayn Tarafından Hazırlanmıştır.