Bizi Takip Et:

Yamaha – Motobike Fuarı 360° Çekim

  • Home
  • Yamaha – Motobike Fuarı 360° Çekim

Yamaha Motors

“Motosiklet motoru için deneme üretimleri yapmak istiyorum.” Bugün bildiğimiz Yamaha Motor Company, Genichi Kawakami’nin (Yamaha Motor ‘ın ilk başkanı) 1953 yılındaki bu sözleriyle doğdu. Kaichi Kawakami’nin büyük oğlu Genichi Kawakami, Nippon Gakki’nin (Bugün Yamaha Corporation olarak bilinen müzik enstrümanları ve elektronik aletleri şirketi) üçüncü nesil başkanıydı. 1934 yılının Mart ayında Takachiho Ticaret Yüksek Okulu’ndan mezun olan Genichi, Temmuz 1937’de çalışmaya başladığı Nippon Gakki’deki ikinci Kawakami’ydi.

Kariyer basamaklarında hızla yükselerek şirket bünyesindeki Tenryu Factory Company’de (müzik aletleri) yönetici ve Kıdemli Genel Müdür, 1950 yılında, henüz 38 yaşındayken dördüncü nesil başkan olarak atandı. Genichi, 1953 yılında daha önce uçak pervanesi yapımında kullanıldıktan sonra boşa çıkan makineleri değerlendirmek istedi.

Yamaha Motor Company’nin kuruluş hikayesine baktığımızda Genichi’nin şu sözleri dikkatleri çekiyor. “Şirketin performansı iyiydi ve finansal açıdan rahattık; ben de yeni bir iş alanı arama ihtiyacı hissettim. Talebi bizler yaratırız. Ben de bu yönde biraz araştırma yaptım.”

Dikiş makineleri, otomobil parçaları, scooterlar, üç tekerlekli hizmet araçları ve… motosikletler. Tüm bunların üretim süreçlerini araştırdı. Pazar ve rekabet unsurları, onu motosiklet sektörüne yönlendirdi. Genichi, bu dönemde Amerika Birleşik Devletleri’ne pek çok ziyarette bulundu. Bu kararı hakkındaki sorulara, “Araştırma bölümü şefini ve başka çeşitli yöneticileri, ülkenin dört bir yanındaki büyük motosiklet fabrikalarına gönderdim.

Proje Detayı

 

Firma:

Yamaha Motor

 

Kategori:

360° Sanal Tur

 

Tarih:

25 March, 2022

 

Firma İletişim:

0850 399 07 07

Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Sizlere yardım etmekten mutluluk duyarız.

+90 212 652 50 71

info@360dizayn.com

Yenibosna Merkez, Türkgücü Sk. 7/B, 34197 Bahçelievler/İstanbul